نامه هاشمی رفسنجانی به مهدی در سال ۶۵: تو بیش از فرزندی من، فرزند انقلابی

۰۵ مهر ۱۳۹۱ | ۱۸:۳۷ کد : ۲۶۱۶ از دیگر رسانه‌ها
«تو بیش از فرزندی من، فرزند انقلابی، زیبنده نظام اسلامی همین است که فرزند رییس مجلس، فرمانده جنگ‌، نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع مثل سایر فرزندان انقلاب بی‌نام و نشان در جبهه‌ها حضور یابد.»

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گزیده نامه سال ۱۳۶۵ ایشان به «مهدی» بدین شرح است:

 

* نور چشم و فرزند بسیار عزیز و دلبندم «مهدی» در گذشته این مضمون فوق‌العاده را خطاب به فرزندان دیگر نوشته‌ام، ولی هیچ وقت مثل این بار معنا و مفهوم آن در قلبم و مغزم، تائید و تصدیق دریافت نکرده بود.

 

* چند دقیقه بیشتر از تلفن تو و آقای رحمانی محافظ باوفایمان، که از مرکز لشکر سیدالشهداء به خانه زدید، نگذشته است. گفتند که اکنون عازم خط مقدم هستید، برای نبرد علیه صدا میان متجاوز و گفتی آموزش خوب دیده‌ای؛ ۱۵ روز تمرین. صدایت مردانه و محکم بود و نشانی از دلهره و تشویش در آن ندیدم. نمی‌دانم صدای من در گوش تو چگونه بود؟

 

* تصدیق می‌کنم دلیری و گُردی شما جوانان را. ولی اعتراف دارم که صدای من، نباید مثل صدای تو، پر و پیمان باشد، چون حالم کمی عوض شده بود. البته نه به خاطر نگرانی از شهادت یا آسیب دیدن تو، بلکه به خاطر هیجان ناشی از داشتن فرزندی شجاع و فداکار که در اولین روزهای درک سن مجاز شرکت در جنگ ۱۷ سالگی، خانه و مدرسه و رفاه و مقامات را به سوی میدان جهاد، پشت سر گذاشت و لحن صدایش، خبر از انتخاب آگاهانه و نه احساس جوانی می‌داد.

 

* منتظر تلفن شما بودم. پریشب در قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء طرح حمله را که فرمانده نیروی زمینی سپاه آورده بود، تصویب کردم و مطلع شدم لشکری که شما عضو داوطلب آن هستید، مسوولیت شکستن خط و تصرف نقاط حساسی را دارد. و مایل هم بودم مقداری بیشتر با تو حرف بزنم، ولی نخواستم خط تلفن را که لابد رزمندگان دیگر هم می‌خواهند از آن برای خداحافظی با بستگانشان استفاده کنند، در اشغال داشته باشیم. از تند صحبت کردن شما‌ها هم فهمیدم که شما هم مایل نیستید، تلفن معطل شود.

 

* می‌دانی که فرزندان مسوولین اعم از آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله منتظری، آیت‌الله موسوی اردبیلی هم اکنون در جبهه هستند و یا بوده‌اند و اگر مسوولان کشور چنین نبودند توده مردم این گونه مقاوم و فداکار و شهادت‌طلب نبودند.

 

* از کودکی به خاطر وضع زندگی من و درگیری‌ام با رژیم طاغوت همیشه در معرض خطر بودی و سال‌ها فقط پدرت را در پشت میله‌های زندان ملاقات می‌کردی، اما هرگز وحشت و واماندگی تو را به یاد ندارم.

 

* تو بیش از فرزندی من، فرزند انقلابی، زیبنده نظام اسلامی همین است که فرزند رییس مجلس، فرمانده جنگ‌، نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع مثل سایر فرزندان انقلاب بی‌نام و نشان در جبهه‌ها حضور یابد.

کلید واژه ها: هاشمی رفسنجانیمهدی هاشمی


نظر شما :